Opis Zlecenia

W nowo powstającym bloku mieszkalnym, podczas prac wykończeniowych został zaprószony ogień. Żywioł zajął plastikowe materiały, które pozostały po przeprowadzonych pracach budowlanych. Po sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej, naszym zadaniem było szybkie i skuteczne pozbycie się zapachu spalenizny, aby prace wykończeniowe mogły zostać wznowione.

Zakres usługi

Usuwanie zapachu spalenizny metodą ozonowania, przeprowadziliśmy na czwartym piętrze w bloku: w pięciu mieszkaniach i na korytarzu.

Opis wykonanych prac:

Pracę rozpoczęliśmy od dokładnych pomiarów warunków panujących w poszczególnych pomieszczeniach oraz ich analizy. Kolejnym krokiem był dobór odpowiednich maszyn i zabezpieczenie pomieszczeń, korytarza i szybu windowego. Po rozlokowaniu generatorów na piętrze rozpoczęliśmy etap uzyskiwania odpowiedniego stężenia ozonu oraz jego bieżące pomiary. Zlecenie zakończyliśmy po kilku dobach pracy generatorów.

Dodatkowe informacje

Do konsekwencji pożaru należą nie tylko straty materialne – podczas spalania plastiku powstaje bowiem wiele trudnych do usunięcia związków zapachowych, które mają szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Świadomość tego zagrożenia powinna w sposób naturalny rodzić konieczność przeprowadzenia dekontaminacji przez profesjonalistów.