Oferujemy Państwu skuteczną pomoc w walce z usuwaniem szkodliwych substancji powstałych w wyniku działania ognia oraz pozbycie się uciążliwego zapachu spalenizny. Swoją pracę opieramy na nowoczesnych metodach sprzątania, które kompleksowo zwalczają skutki pożarów i pozwalają na szybkie oddanie obiektu do ponownego użytkowania. Na życzenie klienta możemy rozszerzyć nasze działania o prace ciężkie, m.in. zrywanie tynków i skuwanie podłóg oraz osuszanie pomieszczeń po akcji gaśniczej – czynności te są częstokroć po pożarze nieuniknione i niezbędne, aby uniknąć w przyszłości problemów z zagrzybieniem.

 

Umów się na BEZPŁATNE OGLĘDZINY i otrzymaj kosztorys dla ubezpieczyciela.
Dojeżdżamy na terenie całej Polski.

 

 

Dekontaminacja i usuwanie zapachu spalenizny 

W wyniku pożaru budynku lub pojedynczego pomieszczenia dochodzi nie tylko do strat materialnych, ale i do uwolnienia substancji chemicznych, np. tlenków siarki i tlenków węgla, które stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia. Część z tych substancji wykazuje działanie rakotwórcze, a niektóre z nich, np. osad pożarowy lub łatwopalna sadza, mogą być przyczyną nieodwracalnych zniszczeń w wyposażeniu pomieszczeń. W związku z tym należy do kwestii usunięcia szkód po pożarze podejść w sposób rozsądny i fachowy.

 

Zdjęcie PO przedstawia pomieszczenie przygotowane do malowania.

Metody usuwania szkód po pożarze

Oferujemy Państwu kompleksową ofertę czyszczenia i sprzątania po pożarze przy użyciu specjalistycznej chemii.  Jeżeli to konieczne, nasze działania obejmują doprowadzenie miejsca pożaru do stanu deweloperskiego. Proces usuwania skutków pożaru składa się z kliku etapów:

  • oddymianie pomieszczeń 
  • dekontaminacja powierzchni i powietrza po pożarze,
  • usuwanie sadzy ze ścian, sufitów i podłóg lub zerwanie tynków (w tym wywóz gruzu i pozostałości po pożarze),
  • restytucja mienia po pożarze (czyszczenie po pożarze ocalałych sprzętów i wyposażenia np.: tapicerowanych kanap, skórzanych narożników, materacy, instrumentów muzycznych, książek, obrazów, zabytkowych mebli, kamieni ozdobnych, boazerii, drewnianych schodów, drzwi, okien, elewacji budynku, kostki brukowej, itp.),
  • usuwanie osadów pożarowych z wnętrza urządzeń elektronicznych i maszyn,
  • czyszczenie i dezynfekcja wentylacji,
  • przemysłowe oczyszczanie powietrza po pożarze filtrami HEPA,
  • dezodoryzacja, czyli usuwanie zapachu spalenizny, 
  • pomiar wilgotności murów po akcji gaśniczej,
  • osuszenie budynku lub pomieszczeń oraz ich zabezpieczenie przed zagrzybieniem.

Wieńczące cały proces ozonowanie, to obok dezynfekcji, niezastąpiony sposób na pozbycie się uciążliwego zapachu spalenizny. Skuteczność tej metody szacuje się na 99,9%, co jednoznacznie stawia ją powyżej tradycyjnego wietrzenia i stosowania środków chemiczno-zapachowych.

 

Oczyszczanie ścian, boazerii, sufitu, drewnianych belek nośnych, podłóg, okien i wyposażenia z sadzy po pożarze.

Cennik i czas realizacji usługi

Proces restytucji mienia po pożarze jest kwestią indywidualną, dlatego w zależności od zlecenia, usługa może trwać od jednego dnia, do nawet kilku tygodni. Nasze doświadczenie i zaplecze techniczne pozwala realizować zlecenia bez dostępu do bieżącej wody lub prądu. Zazwyczaj wstępna wycena zlecenia jest możliwa już podczas pierwszego kontaktu telefonicznego, czasem niezbędne są bezpłatne oględziny wykonywane przez naszych pracowników terenowych. Przygotowywane przez nas protokoły pomiarowe i kosztorysy likwidacji szkody są w pełni akceptowane przez firmy ubezpieczeniowe. W nagłych przypadkach i konieczności interwencji dysponujemy infolinią czynną całą dobę. 

 

Współpraca z ubezpieczycielami

Zdajemy sobie sprawę, że po pożarze należy także dopilnować kwestii formalnych. Chcąc ułatwić Państwu przejście przez cały proces, oferujemy dodatkowo współpracę z ubezpieczycielami. Firma ubezpieczeniowa przyśle na miejsce zdarzenia rzeczoznawcę lub inspektora budowlanego, aby określić stan szkód i sporządzić niezbędną dokumentację. Przyznane przez ubezpieczyciela środki będą mogli Państwo przeznaczyć na przeprowadzenie remontu. W ramach naszej obsługi służmy również wiedzą i bieżącym doradztwem w zakresie postępowania po pożarze, czy kontaktu z firmą ubezpieczeniową.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z zakładkami: Ostatnie Realizacje oraz Referencje i Certyfikaty.

Skonsultuj<br> przypadek

Skonsultuj
przypadek

Umów<br> wizytę

Umów
wizytę

Ciesz się<br> nieskazitelną<br>czystością

Ciesz się
nieskazitelną
czystością

Zaufali nam

Siedziba firmy:
ul. Nowogrodzka 50/515
00-695 Warszawa
NIP: 1182021289
REGON: 381204440

Skontaktuj się >>