Oferujemy Państwu skuteczną pomoc w walce z usuwaniem szkodliwych substancji powstałych w wyniku działania ognia oraz pozbycie się nieprzyjemnego zapachu spalenizny. Swoją pracę opieramy na nowoczesnych metodach, które kompleksowo zwalczają skutki pożarów i pozwalają na szybkie oddanie obiektu do ponownego użytkowania.  Na życzenie klienta możemy rozszerzyć nasze działania o prace ciężkie, m.in. usuwanie tynków i podłóg oraz osuszanie ich po akcji gaśniczej – czynności te są częstokroć po pożarze nieuniknione i niezbędne, aby uniknąć w przyszłości problemów z zagrzybieniem.

 

Dezynfekcja i usuwanie zapachu spalenizny z pogorzeliska

W wyniku pożaru budynku lub pojedynczego pomieszczenia dochodzi nie tylko do strat materialnych, ale i do uwolnienia substancji chemicznych, np. tlenków siarki i tlenków węgla, które stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia. Część z tych substancji wykazuje działanie rakotwórcze, a niektóre z nich, np. sadza, mogą być przyczyną nieodwracalnych zniszczeń w wyposażeniu pomieszczeń. W związku z tym należy do kwestii usunięcia szkód po pożarze podejść w sposób rozsądny i fachowy.

 

Metody usuwania szkód po pożarze

Oferujemy Państwu profesjonalną i kompleksową walkę ze skutkami pożaru. Jeżeli to konieczne,  nasze działania obejmują doprowadzenie miejsca pożaru do stanu deweloperskiego:

  • dekontaminacja powierzchni i powietrza po pożarze,
  • restytucja mienia (czyszczenie ocalałych sprzętów i wyposażenia),
  • usuwanie sadzy ze ścian lub zerwanie tynków i podłóg (w tym wywóz gruzu i pozostałości po pożarze),
  • dezodoryzacja, czyli usuwanie zapachu spalenizny, 
  • pomiar wilgotności murów po akcji gaśniczej,
  • osuszenie budynku lub pomieszczenia oraz jego zabezpieczenie przed zagrzybieniem,
  • czyszczenie i dezynfekcja wentylacji.

Wieńczące cały proces ozonowanie, to obok dezynfekcji, niezastąpiony sposób na pozbycie się uciążliwego zapachu spalenizny. Skuteczność tej metody szacuje się na 99,9%, co jednoznacznie stawia ją powyżej tradycyjnego wietrzenia i stosowania środków chemiczno-zapachowych.

 

Cennik i czas realizacji usługi

Proces usuwania skutków pożaru jest kwestią indywidualną, dlatego w zależności od zlecenia, usługa może trwać od jednego dnia, do nawet kilku tygodni.  Zazwyczaj wstępna wycena zlecenia jest możliwa już podczas pierwszego kontaktu telefonicznego, czasem niezbędne są bezpłatne oględziny wykonywane przez naszych pracowników terenowych.  Większość zleceń realizujemy w ciągu 3 dni od otrzymania zgłoszenia, pracujemy również w nocy i weekendy.

 

Współpraca z ubezpieczycielami

Zdajemy sobie sprawę, że po pożarze należy także dopilnować kwestii formalnych. Chcąc ułatwić Państwu przejście przez cały proces, oferujemy dodatkowo współpracę z ubezpieczycielami. Firma ubezpieczeniowa przyśle na miejsce zdarzenia rzeczoznawcę lub inspektora budowlanego, aby określić stan szkód i sporządzić niezbędną dokumentację. Przyznane przez ubezpieczyciela środki będą mogli Państwo przeznaczyć na przeprowadzenie remontu.

W nagłych przypadkach i konieczności interwencji dysponujemy infolinią czynną całą dobę. Zapytaj konsultanta o usługi dodatkowe ✔.

Skonsultuj<br> przypadek

Skonsultuj
przypadek

Umów<br> wizytę

Umów
wizytę

Ciesz się<br> nieskazitelną<br>czystością

Ciesz się
nieskazitelną
czystością

Zaufali nam

Siedziba firmy:
ul. Nowogrodzka 50/515
00-695 Warszawa
NIP: 1182021289
REGON: 381204440

Skontaktuj się >>