Dezynfekcja, czyli inaczej odkażanie to działanie, którego celem jest zniszczenie drobnoustrojów i ich form przetrwalnikowych. Istnieje wiele metod za pomocą których można osiągnąć ten cel, jednakże tylko za sprawą dopasowania odpowiednich środków chemicznych, działanie to przynosi zamierzone efekty. W przypadku, gdy doszło do skażenia danego środowiska, dezynfekcja powierzchni i powietrza jest absolutną koniecznością.

 

Dezynfekcja ozonem

Jest najczęściej wykonywana w pomieszczeniach, które miały styczność z wirusem oraz chorobą. Ozonowanie jest również często wykonywane w miejscach po zmarłych osobach, usuwa bakterie gnilne i przeciwdziała zakażeniu się chorobami takimi jak dur brzuszny. Więcej informacji: Dezynfekcja po zgonie i chorobie. 

Dezynfekujemy również floty pojazdów, przestrzenie ładunkowe i chłodnie, którymi między innymi transportowana jest żywność.  Więcej informacji: Dezynfekcja pojazdów.

Skuteczność dezynfekcji jest uzależniona od kilku czynników, a jest to przede wszystkim czas działania środków, ich stężenie oraz wybrana metoda dezynfekcji. W tym przypadku – im dłuższy czas i wyższe jest stężenie środka dezynfekującego, tym większa część drobnoustrojów ulega zniszczeniu. Skuteczność dezynfekcji zależy również od poziomu wilgotności środowiska, co jest szczególnie ważne w dezynfekcji powietrza. Wszystko to za sprawą faktu, iż środki chemiczne przeważnie nie działają w środowisku suchym.

 

Dezynfekcja domu

Sprawcami infekcji najczęściej są drobnoustroje – niewidoczne gołym okiem mikroorganizmy, które wywołują wiele szkód. Jedynym skutecznym sposobem na ich zwalczenie jest dezynfekcja. W kwestii gospodarstw domowych wystarczy zazwyczaj standardowa troska o czystość, choć w szczególnych przypadkach ingerencja bardziej radykalnych środków jest absolutną koniecznością. Wiele drobnoustrojów jest bowiem odporna na ogólnodostępne środki bakteriobójcze, przez co dezynfekcja mieszkania okazuje się działaniem nieuniknionym. Nosicielami drobnoustrojów mogą być również insekty oraz gryzonie, dlatego przed przystąpieniem do dezynfekcji pomieszczeń, należy pozbyć się źródła problemu.

 

Cennik i czas realizacji usługi

W 90% przypadków do przeprowadzenia skutecznej dezynfekcji mieszkania, domu lub biura (pomieszczeń do 100m2) wystarczy od 1 do 3 cykli. W zależności od skali rozwiązywanego problemu, jeden cykl trwa około 3 godziny.  Całkowity koszt zlecenia uzależniony jest ilości i mocy wykorzystywanych generatorów ozonu lub rodzaju chemii, jej ilości i techniki wykonania usługi. Cena godziny ozonowania waha się w granicach 100-150 zł + VAT. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie, zazwyczaj jest to możliwe już podczas pierwszego kontaktu telefonicznego, czasem niezbędne są bezpłatne oględziny wykonywane przez naszych pracowników terenowych. Większość zleceń realizujemy w ciągu 3 dni od otrzymania zgłoszenia, pracujemy również w nocy i weekendy.

 

Metody dezynfekcji

Profesjonalna dezynfekcja może się odbyć na kilka sposobów. W zależności od specyfiki problemu, metody dobieramy indywidualne pod konkretny przypadek. Oto i one:

Ozonowanie – ozon jest najsilniejszym środkiem dezynfekującym. Skutecznie zwalcza organizmy jedno – i wielokomórkowe o niskiej specjalizacji komórek tj. bakterie, wirusy i grzyby. Czas jego działania wynosi około 30 minut. Po upływie tego czasu można cieszyć się świeżym, czystym i wolnym od zarazków pomieszczeniem.

Metoda opryskowa – polega na rozpyleniu roztworu preparatu bezpośrednio na dezynfekowane powierzchnie (podłogi, ściany i inne chłonne miejsca). Do wykonania zabiegu służą mniej lub bardziej zaawansowane technicznie opryskiwacze. Jest to jedna z najstarszych metod, która przynosi bardzo szybkie efekty.

Zamgławianie ULV – zabieg polega na wytworzeniu mgły wodnej za pomocą specjalnego generatora (zamgławiacza). Metoda ta cieszy się wysoką skutecznością w zwalczaniu drobnoustrojów, bowiem za sprawą rozpylenia, preparat dociera do trudno dostępnych miejsc.

Zapytaj konsultanta o usługi dodatkowe ✔.

Skonsultuj<br> przypadek

Skonsultuj
przypadek

Umów<br> wizytę

Umów
wizytę

Ciesz się<br> nieskazitelną<br>czystością

Ciesz się
nieskazitelną
czystością

Zaufali nam

Siedziba firmy:
ul. Nowogrodzka 50/515
00-695 Warszawa
NIP: 1182021289
REGON: 381204440

Skontaktuj się >>