fbpx

Dezynfekcja, czyli inaczej odkażanie to działanie, którego celem jest zniszczenie drobnoustrojów i ich form przetrwalnikowych. Istnieje wiele metod za pomocą których można osiągnąć ten cel, jednakże tylko za sprawą dopasowania odpowiednich środków chemicznych, działanie to przynosi zamierzone efekty. W przypadku, gdy doszło do skażenia danego środowiska, dezynfekcja powierzchni i powietrza jest absolutną koniecznością.

 

KOMUNIKAT

Zapewniamy bezpieczeństwo naszym klientom od 2018 roku. Spełniamy wszystkie europejskie normy i standardy m.in: GIS, CIOP, WHO, ECDC, GMP/GHP – jesteśmy solidną firmą zatrudniającą ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Każdą dezynfekcję kończymy protokołem powykonawczym oraz stosownym certyfikatem, gwarantującym naszą skuteczność.

Z uwagi na coraz większą ilość zgłaszanych nam nieuczciwych praktyk dezynfekcyjnych stosowanych przez nowo powstałe firmy, postanowiliśmy uruchomić bezpłatną infolinię – nasi eksperci doradzą, czy w Państwa przypadku dezynfekcja jest wymagana. Jeżeli tak, to która metoda będzie najmniej inwazyjna. Źle dobrana metoda dezynfekcji może powodować korozję powierzchni, uszkodzić elektronikę albo system p. poż. budunku, generować dodatkowe koszty sprzątania lub być zwyczajnie nieskuteczna.

 

Dezynfekcja powierzchni biurowych, przemysłowych i mieszkalnych 

Czynnikiem chorobotwórczym przeważnie są patogeny – niewidoczne gołym okiem drobnoustroje, które mogą być śmiertelne dla ludzi lub zwierząt. Jedynym skutecznym sposobem na ich zwalczenie jest profesjonalnie wykonana dezynfekcja. W kwestii gospodarstw domowych wystarczy zazwyczaj standardowa troska o czystość, choć w szczególnych przypadkach ingerencja bardziej radykalnych środków jest obowiązkowa.

Natomiast w biurowcach i kompleksach budynków instytucjonalnych, szybkiemu rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów sprzyjają duże skupiska ludzi, nawet jeżeli na terenie budynku funkcjonuje sprawny serwis sprzątający. Wiele drobnoustrojów jest bowiem odporna na ogólnodostępne środki bakteriobójcze, przez co dezynfekcja biura, magazynu, hali produkcyjnej, bądź ciągów komunikacyjnych całego budynku – może okazać  się działaniem nieuniknionym.

 

Dezynfekcja pomieszczeń i pojazdów

Jest najczęściej wykonywana w pomieszczeniach lub środkach transportu, które miały styczność z chorobą wywołaną przez wirusy (w tym koronawirusy), bakterie lub pasożyty. Zagrożenia, które zwykle eliminujemy to: grypa, świerzbowiec, szkarlatyna, wszawica, gronkowiec, gruźlica, clostridium difficile, FIV (koci AIDS), parwowiroza psów, odra, ospa legionella (choroba brudnych rąk).

Skuteczność dezynfekcji jest uzależniona od kilku czynników, a jest to przede wszystkim czas działania środków, ich stężenie oraz wybrana metoda dezynfekcji. W tym przypadku – im dłuższy czas i wyższe jest stężenie środka dezynfekującego, tym większa część drobnoustrojów ulega zniszczeniu. Skuteczność dezynfekcji zależy również od poziomu wilgotności środowiska, co jest szczególnie ważne w dezynfekcji powietrza. Wszystko to za sprawą faktu, iż środki chemiczne przeważnie nie działają w środowisku suchym.

 

Zarządzanie antykryzysowe dla przedsiębiorstw

Działamy na terenie całego kraju. W nagłych przypadkach i konieczności interwencji dysponujemy całodobowymi telefonami alarmowymi. Świadczymy również usługi doradcze, służymy wiedzą i oferujemy wsparcie w opracowaniu strategii zarządzania antykryzysowego przedsiębiorstw z branż produkcyjnych, logistycznych i przemysłowych – gdzie każdy przestój pracy może nieść za sobą poważne konsekwencje finansowe.

 

Szukasz kompleksowej opieki w zakresie dezynfekcji pomieszczeń?   
Pozwól nam poznać Twoje potrzeby   > Porozmawiaj z naszym ekspertem <

 

 

Metody dezynfekcji pomieszczeń 

Profesjonalna dezynfekcja może się odbyć na kilka sposobów. W zależności od specyfiki problemu, metody dobieramy indywidualne pod konkretny przypadek. Oto i one:

Ozonowanie – ozon jest najsilniejszym środkiem dezynfekującym. Skutecznie zwalcza organizmy jedno – i wielokomórkowe o niskiej specjalizacji komórek tj. bakterie, wirusy i grzyby. Już po 60-120 minutach od zakończenia pracy naszych techników, można cieszyć się świeżym, czystym i wolnym od zagrożeń pomieszczeniem, a także w pełni bezpiecznie z niego korzystać.

• Woda wysokoozonowana – rozpuszczenie ozonu w wodzie potęguje jego skuteczność, dzięki temu połączeniu otrzymujemy jeden z najlepszych dostępnych środków do dekontaminacji, jednocześnie zachowując niskie koszty realizacji (4 razy taniej niż chlor). Mimo wszystko charakterystyka przeprowadzenia zabiegu mycia powierzchni lub dezynfekcji poprzez rozpylenie ma dużo ograniczeń i nie sprawdzi się w każdym przypadku.

Zamgławianie ULV – zabieg polega na wytworzeniu mgły wodnej za pomocą specjalnego generatora (zamgławiacza). Metoda ta cieszy się wysoką skutecznością w zwalczaniu drobnoustrojów, bowiem za sprawą rozpylenia, preparat dociera do trudno dostępnych miejsc. Czas potrzebny na opadnięcie mgły i dezaktywację środków chemicznych to kilka godzin od zakończenia zabiegu.

Metoda opryskowa – polega na rozpyleniu roztworu preparatu bezpośrednio na dezynfekowane powierzchnie lub wyposażenie (podłogi, ściany, blaty, telefony stacjonarne, klawiatury, myszki, krzesła, poręcze, klamki, windy, klatki schodowe i ciągi komunikacyjne). Do wykonania zabiegu służą mniej lub bardziej zaawansowane technicznie opryskiwacze. Jest to jedna z najstarszych metod, która przynosi bardzo szybkie efekty.

 

Cennik i czas realizacji usługi dezynfekcji

Całkowity koszt zlecenia uzależniony jest od:

  • czasu reakcji w wybranym pakiecie umowy SLA,
  • ilości lokalizacji/budynków na terenie polski do objęcia monitoringiem,
  • ilości pomieszczeń w poszczególnych budynkach oraz ich powierzchni i wysokości,
  • charakterystyki branży klienta (np. kontakt z żywnością, ryzyko korozji lub uszkodzenie elektroniki, praca zmianowa, dostępność tylko w nocy),
  • poziomu zagrożenia i skali rozwiązywanego problemu,
  • metody dezynfekcji (ilości i mocy maszyn potrzebnych do prawidłowego wykonania zlecenia lub rodzaju chemii i techniki wykonywanego zabiegu).

W 90% przypadków do przeprowadzenia skutecznej dezynfekcji biura, magazynu, hali produkcyjnej, klatki schodowej (łączna powierzchnia pomieszczeń do 10 000m2) wystarczy jeden kilku godzinny zabieg.

Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie. Czasem jest to możliwe już podczas pierwszego kontaktu telefonicznego, ale zazwyczaj niezbędna jest bardziej złożona analiza lub bezpłatne oględziny wykonywane przez naszych pracowników terenowych. Większość zleceń realizujemy w ciągu maksymalnie 4-6h od otrzymania zgłoszenia, pracujemy w nocy i weekendy.

 

Zapewniamy Bezpieczeństwo

W wywiadzie który ukazał się na łamach portalu INN:Poland, przekazujemy informacje dotyczące skutecznej dezynfekcji obiektów budowlanych po obecności w nich osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 / COVID-19. Przedstawiamy metody dezynfekcji oraz wskazujemy rozwiązania, które stosujemy w celu profesjonalnego i skutecznego zwalczania wirusów, alergenów oraz innych chorobotwórczych drobnoustrojów. Wskazujemy także, w jaki sposób wybrać profesjonalną firmę dezynfekcyjną i jak nie dać się oszukać podczas wyboru zleceniobiorcy.

Odkażanie jest również wykonywane w miejscach po zmarłych osobach, usuwa bakterie gnilne i przeciwdziała zakażeniu się chorobami takimi jak dur brzuszny. Więcej informacji: Dezynfekcja po chorobie lub zgonie.

W szczególnych przypadkach stanowiących zagrożenie epidemiologiczne, rekomendujemy zapoznanie się z zakładką: Dekontaminacja pomieszczeń.

Dezynfekujemy również floty pojazdów, przestrzenie ładunkowe i chłodnie, którymi między innymi transportowana jest żywność. Więcej informacji: Dezynfekcja pojazdów.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym RAPORTEM na temat dezynfekcji po koronawirusie.

 

Więcej informacji na ten temat: 

7 nieuczciwych i niebezpiecznych praktyk w branży dezynfekcji. Na co uważać przy wyborze wykonawcy?

Skonsultuj<br> przypadek

Skonsultuj
przypadek

Umów<br> wizytę

Umów
wizytę

Ciesz się<br> nieskazitelną<br>czystością

Ciesz się
nieskazitelną
czystością

Zaufali nam

Siedziba firmy:

PSG Polska
ul. Nowogrodzka 50/515
00-695 Warszawa
NIP: 1182021289
REGON: 381204440
Ubezpieczenie OC: 5 000 000 PLN

Skontaktuj się >>