Dezynfekcja, czyli inaczej odkażanie to działanie, którego celem jest zniszczenie drobnoustrojów i ich form przetrwalnikowych. Istnieje wiele metod za pomocą których można osiągnąć ten cel, jednakże tylko za sprawą dopasowania odpowiednich środków chemicznych, działanie to przynosi zamierzone efekty. W przypadku, gdy doszło do skażenia danego środowiska, dezynfekcja powierzchni i powietrza jest absolutną koniecznością.

 

KOMUNIKAT:

Zapytania ofertowe WSTĘPNE (w razie wystąpienia zagrożenia), prosimy przesyłać WYŁĄCZNIE za pośrednictwem formularza kontaktowego. 

 

Dezynfekcja pomieszczeń OBJĘTYCH KWARANTANNĄ po koronawirusie (SARS-CoV-2)

 

Dezynfekcja powierzchni biurowych i mieszkalnych 

Sprawcami infekcji najczęściej są drobnoustroje – niewidoczne gołym okiem mikroorganizmy, które wywołują wiele szkód. Jedynym skutecznym sposobem na ich zwalczenie jest dezynfekcja. W kwestii gospodarstw domowych wystarczy zazwyczaj standardowa troska o czystość, choć w szczególnych przypadkach ingerencja bardziej radykalnych środków jest obowiązkowa. Natomiast w biurowcach i kompleksach budynków instytucjonalnych, szybkiemu rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów sprzyjają duże skupiska ludzi, nawet jeżeli na terenie budynku funkcjonuje sprawny serwis sprzątający. Wiele drobnoustrojów jest bowiem odporna na ogólnodostępne środki bakteriobójcze, przez co dezynfekcja biura, mieszkania, bądź ciągów komunikacyjnych całego budynku – okazuje się działaniem nieuniknionym. Nosicielami drobnoustrojów mogą być również insekty oraz gryzonie, dlatego przed przystąpieniem do dezynfekcji pomieszczeń, należy pozbyć się źródła problemu.

 

Szukasz kompleksowej usługi dezynfekcji pomieszczeń?   
Skonsultuj z nami swój przypadek – > Zamów bezpłatną poradę < 

 

Dezynfekcja ozonem

Jest najczęściej wykonywana w pomieszczeniach, które miały styczność chorobą wywołaną przez wirusy (w tym koronawirusy), bakterie lub pasożyty. Zagrożenia, które zwykle eliminujemy to: grypa, świerzbowiec, szkarlatyna, wszawica, gronkowiec, gruźlica, clostridium difficile, FIV (koci AIDS), parwowiroza psów, odra, ospa legionella (choroba brudnych rąk).

Skuteczność dezynfekcji jest uzależniona od kilku czynników, a jest to przede wszystkim czas działania środków, ich stężenie oraz wybrana metoda dezynfekcji. W tym przypadku – im dłuższy czas i wyższe jest stężenie środka dezynfekującego, tym większa część drobnoustrojów ulega zniszczeniu. Skuteczność dezynfekcji zależy również od poziomu wilgotności środowiska, co jest szczególnie ważne w dezynfekcji powietrza. Wszystko to za sprawą faktu, iż środki chemiczne przeważnie nie działają w środowisku suchym.

Ozonowanie jest również często wykonywane w miejscach po zmarłych osobach, usuwa bakterie gnilne i przeciwdziała zakażeniu się chorobami takimi jak dur brzuszny. Więcej informacji: Dezynfekcja po chorobie lub zgonie.

W szczególnych przypadkach stanowiących zagrożenie epidemiologiczne, rekomendujemy zapoznanie się z zakładką: Dekontaminacja pomieszczeń.

Dezynfekujemy również floty pojazdów, przestrzenie ładunkowe i chłodnie, którymi między innymi transportowana jest żywność. Więcej informacji: Dezynfekcja pojazdów.

 

Metody dezynfekcji pomieszczeń 

Profesjonalna dezynfekcja może się odbyć na kilka sposobów. W zależności od specyfiki problemu, metody dobieramy indywidualne pod konkretny przypadek. Oto i one:

Ozonowanie – ozon jest najsilniejszym środkiem dezynfekującym. Skutecznie zwalcza organizmy jedno – i wielokomórkowe o niskiej specjalizacji komórek tj. bakterie, wirusy i grzyby. Już po 60 minutach od zakończenia pracy naszych techników, można cieszyć się świeżym, czystym i wolnym od zarazków pomieszczeniem, a także w pełni bezpiecznie z niego korzystać.

Zamgławianie ULV – zabieg polega na wytworzeniu mgły wodnej za pomocą specjalnego generatora (zamgławiacza). Metoda ta cieszy się wysoką skutecznością w zwalczaniu drobnoustrojów, bowiem za sprawą rozpylenia, preparat dociera do trudno dostępnych miejsc. Czas potrzebny na opadnięcie mgły i dezaktywację środków chemicznych to ok. 8h od zakończenia zabiegu.

Metoda opryskowa – polega na rozpyleniu roztworu preparatu bezpośrednio na dezynfekowane powierzchnie (podłogi, ściany i inne chłonne miejsca). Do wykonania zabiegu służą mniej lub bardziej zaawansowane technicznie opryskiwacze. Jest to jedna z najstarszych metod, która przynosi bardzo szybkie efekty, jednak na możliwość ponownego korzystania z pomieszczenia trzeba poczekać minimum 12h od zakończenia oprysków.

 

Cennik i czas realizacji usługi dezynfekcji

Całkowity koszt zlecenia uzależniony jest od: skali rozwiązywanego problemu, ilości pomieszczeń oraz ich wielkości, ilości i mocy maszyn potrzebnych do prawidłowego wykonania zlecenia lub rodzaju chemii i techniki wykonywanego zabiegu.

W 90% przypadków do przeprowadzenia skutecznej dezynfekcji mieszkania, domu, biura lub laboratorium (pomieszczeń do 100m2) wystarczy jeden kilku godzinny zabieg.

 

Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie. Zazwyczaj jest to możliwe już podczas pierwszego kontaktu telefonicznego, czasem niezbędne są bezpłatne oględziny wykonywane przez naszych pracowników terenowych. Większość zleceń realizujemy w ciągu 24h od otrzymania zgłoszenia, pracujemy w nocy i weekendy.

 

Dezynfekcja Warszawa

Ze względu na miejsce siedziby naszej firmy ofertę kierujemy głównie do mieszkańców Warszawy i województwa Mazowieckiego. Na Państwa prośbę możemy jednak przyjechać do innej miejscowości na terenie całego kraju. W nagłych przypadkach i konieczności interwencji dysponujemy infolinią czynną całą dobę.  

 

Więcej informacji na ten temat: 

Dezynfekcja pomieszczeń i ozonowanie – wywiad dla INN:Poland

Skonsultuj<br> przypadek

Skonsultuj
przypadek

Umów<br> wizytę

Umów
wizytę

Ciesz się<br> nieskazitelną<br>czystością

Ciesz się
nieskazitelną
czystością

Zaufali nam

Siedziba firmy:
ul. Nowogrodzka 50/515
00-695 Warszawa
NIP: 1182021289
REGON: 381204440

Skontaktuj się >>