Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie oczyszczania lokali, mieszkań oraz domów, w których nastąpiła śmierć naturalna, śmierć w wyniku choroby, samobójstwa bądź sytuacji losowej.

 

Sprzątanie po zgonie

Sprzątanie po zwłokach jedną z najbardziej skomplikowanych i niebezpiecznych usług, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie oraz profesjonalnie. Zdajemy sobie sprawę, że sprzątanie po zmarłych wymaga współpracy z osobami dotkniętymi stratą, dlatego każdy przypadek traktujemy z należytym szacunkiem oraz empatią.

Korzystamy ze sprawdzonych i skutecznych środków, które pomagają usunąć wszelkie niebezpieczne dla zdrowia substancje takie jak kadaweryna oraz ptomainy (jad trupi). Współpracujemy z osobami prywatnymi, instytucjami państwowymi, zarządcami nieruchomości, hotelami, firmami oraz korporacjami. Usługi wykonujemy również pod nadzorem Policji, Prokuratora lub Sanepidu. Zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Ustawy z dnia 14 marca 1985 r., opracowanej na podstawie Dz. U. z 2011 r. Nr 212, poz. 1263 i z 2012 r. poz. 460 i 892 oraz z 2013 r. poz.2 wykorzystujemy certyfikowane urządzenia do sprzątania po zmarłych, które w połączeniu z bogatą wiedzą w tym zakresie, gwarantują skuteczność i bezpieczeństwo.

 

Proces sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń składa się z kilku etapów, a mianowicie:

 

  1. Oględziny miejsca, w którym ma być wykonana usługa.
  2. Odkażanie pomieszczenia, w którym nastąpił zgon.
  3. Czyszczenie powierzchni na których mogły zostać fragmenty ludzkiej tkanki.
  4. Usunięcie z mieszkania wszystkich skażonych przedmiotów, wraz odzyskiem rzeczy wskazanych przez Klienta (np. dokumentów).
  5. Demontaż paneli podłogowych lub parkietów w miejscach, gdzie mogą się znajdować płyny ustrojowe.
  6. Usunięcie tapet, boazerii, żyrandoli, kasetonów, kinkietów i innych przedmiotów, które są przytwierdzone na stałe.
  7. Zamgławianie pomieszczenia środkami dezynfekującymi i trwale usuwającymi zapachy przy użyciu zamgławiacza ULV.
  8. Ponowne oczyszczenie wnętrza.
  9. Dekontaminacja i dezodoryzacja poprzez ozonowanie.
  10. Wywóz i utylizacja usuniętych rzeczy.

 

Cennik i czas realizacji usługi

Proces sprzątania po zgonach jest kwestią indywidualną, dlatego w zależności od zlecenia, usługa może trwać od 1 do 3 dni.  Zazwyczaj wstępna wycena zlecenia jest możliwa już podczas pierwszego kontaktu telefonicznego, czasem niezbędne są bezpłatne oględziny wykonywane przez naszych pracowników terenowych.  Większość zleceń realizujemy w ciągu maksymalnie 48h od otrzymania zgłoszenia, pracujemy również w nocy i weekendy. W przypadku nagłego zgonu i konieczności interwencji, dysponujemy infolinią czynną całą dobę.

Zapytaj konsultanta o usługi dodatkowe ✔.

Skonsultuj<br> przypadek

Skonsultuj
przypadek

Umów<br> wizytę

Umów
wizytę

Ciesz się<br> nieskazitelną<br>czystością

Ciesz się
nieskazitelną
czystością

Zaufali nam

Siedziba firmy:
ul. Nowogrodzka 50/515
00-695 Warszawa
NIP: 1182021289
REGON: 381204440

Skontaktuj się >>