Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie oczyszczania lokali, mieszkań oraz domów, w których nastąpiła śmierć naturalna, śmierć w wyniku choroby, samobójstwa, zbrodni, bądź sytuacji losowej.

 

Sprzątanie po zgonie

Sprzątanie po zwłokach jest jedną z najbardziej skomplikowanych i niebezpiecznych usług, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie oraz profesjonalnie. Zdajemy sobie sprawę, że sprzątanie po zmarłym wymaga współpracy z osobami dotkniętymi stratą, dlatego każdy przypadek traktujemy z należytym szacunkiem oraz empatią.

Korzystamy ze sprawdzonych i skutecznych środków, które pomagają usunąć wszelkie niebezpieczne dla zdrowia substancje takie jak kadaweryna oraz ptomainy (jad trupi). Współpracujemy z osobami prywatnymi, instytucjami państwowymi, zarządcami nieruchomości, hotelami, oraz firmami. Usługi wykonujemy również pod nadzorem Policji, Prokuratora lub Sanepidu. Zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Ustawy z dnia 14 marca 1985 r., opracowanej na podstawie Dz. U. z 2011 r. Nr 212, poz. 1263 i z 2012 r. poz. 460 i 892 oraz z 2013 r. poz. 2, wykorzystujemy certyfikowane urządzenia do sprzątania po zmarłych, które w połączeniu z bogatą wiedzą w tym zakresie, gwarantują skuteczność i bezpieczeństwo.

 

Proces sprzątania pomieszczeń po zmarłych

Kompleksowa usługa sprzątania po zwłokach składa się z kilku etapów, a mianowicie:

  1. Bezpłatne oględziny miejsca realizacji usługi.
  2. Profesjonalne odkażenie pomieszczenia, w którym nastąpił zgon.
  3. Czyszczenie powierzchni, na których mogły zostać fragmenty ludzkiej tkanki.
  4. Utylizacja wszystkich skażonych przedmiotów, wraz odzyskiem rzeczy wskazanych przez Klienta (np. dokumentów).
  5. Demontaż paneli podłogowych lub parkietów w miejscach, gdzie mogą się znajdować płyny ustrojowe.
  6. Usunięcie tapet, boazerii, kasetonów, żyrandoli, kinkietów i innych elementów wyposażenia.
  7. Zamgławianie pomieszczenia środkami dezynfekującymi i trwale usuwającymi zapachy przy użyciu zamgławiacza ULV.
  8. Dekontaminacja i dezodoryzacja poprzez ozonowanie przemysłowymi generatorami ozonu.
  9. Wywóz i utylizacja usuniętych rzeczy (klasyfikowanych jako odpady niebezpieczne), zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Wykorzystywane metody i technologie

• Specjalistyczna chemia – usuwanie „zapachu śmierci” jest związane z pozbyciem się bakterii gnilnych, czyli dezynfekcją po zmarłych. Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania odoru po osobie zmarłej jest rozkładająca się materia organiczna. Wykorzystując specjalistyczną chemię o bakteriobójczym spektrum działania, naturalizujemy zapachy rozkładając szkodliwe związki siarkowodorowe jednocześnie rozpuszczając tłuszcze, oleje, woski, białka i farby drukarskie. Stosowana przez nas chemia jest ekologiczna i biologicznie redukowalna, nie zawiera APEO, aldehydów czy formaldehydów.

• Zamgławianie ULV – zabieg polega na wytworzeniu mgły wodnej za pomocą specjalnego generatora (zamgławiacza). Metoda ta cieszy się wysoką skutecznością w zwalczaniu drobnoustrojów. Za sprawą rozpylenia specjalnego preparatu, wypełniamy nim całe pomieszczenie docierając do trudno dostępnych miejsc.

• Ozonowanie – ozon jest najsilniejszym środkiem odkażającym. Skutecznie zwalcza organizmy jedno – i wielokomórkowe o niskiej specjalizacji komórek tj. bakterie, wirusy i grzyby. Niszczy również cząsteczki związków aromatycznych pochodzenia organicznego i chemicznego odpowiadających za przykry zapach (zarówno w powietrzu, jak i na powierzchniach).

 

Cennik i czas realizacji usługi sprzątania po zgonach

Proces sprzątania po zgonach jest kwestią indywidualną, dlatego w zależności od zlecenia, usługa może trwać od 1 do 3 dni.  Zazwyczaj wstępna wycena zlecenia jest możliwa już podczas pierwszego kontaktu telefonicznego, czasem niezbędne są bezpłatne oględziny wykonywane przez naszych pracowników terenowych. Większość zleceń realizujemy w ciągu 24h od otrzymania zgłoszenia, pracujemy również w nocy i weekendy. W przypadku nagłego zgonu i konieczności interwencji, dysponujemy infolinią czynną całą dobę.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z zakładką: Referencje i Certyfikaty.

Skonsultuj<br> przypadek

Skonsultuj
przypadek

Umów<br> wizytę

Umów
wizytę

Ciesz się<br> nieskazitelną<br>czystością

Ciesz się
nieskazitelną
czystością

Zaufali nam

Siedziba firmy:
ul. Nowogrodzka 50/515
00-695 Warszawa
NIP: 1182021289
REGON: 381204440

Skontaktuj się >>