Ozonowanie to ekologiczna forma dezynfekcji pomieszczeń, usuwania nieprzyjemnych zapachów oraz likwidacji bakterii, roztoczy, grzybów i pleśni – kwestii, które nie omijają również domów i mieszkań. Przebywanie w czystym środowisku jest niezwykle ważne dla zdrowia każdego człowieka, a w szczególności dla dzieci. Układ odpornościowy człowieka rozwija się przez całe życie. W okresie dziecięcym nie jest on jeszcze na tyle rozwinięty, by samodzielnie walczyć z bakteriami, które mogą wyrządzić wiele złego w organizmie malucha. Z tego też powodu, warto sięgnąć po sprawdzoną metodę, jaką jest ozonowanie.

 

Pozytywne aspekty ozonowania w Twoim domu

Ozonowanie pomieszczeń to współcześnie jedna z najskuteczniejszych, a zarazem najmniej inwazyjnych metod dezynfekowania. Działanie to pozwala na usunięciu groźnych dla zdrowia bakterii, wirusów, zarodników grzybów, pleśni oraz alergenów, które znajdują się w każdym domu oraz mieszkaniu. Ogromną zaletą ozonowania jest również usuwanie zapachów takich jak: stęchlizna, dym tytoniowy, pot, spalenizna, zapachy odzwierzęce oraz zapachy farb, klejów czy nawet lakierów. Metoda ta, sprawdza się również w sterylizacji mikrobiologicznej pomieszczeń po chorobach domowników.

Przykładowe zastosowanie ozonowania w domu:

  • sypialnia – usuwanie alergenów takich jak: roztocza, pyłki, grzyby
  • salon – usuwanie zapachu dymu papierosowego, zapachów odzwierzęcych oraz wielu innych wiążących się z funkcjonowaniem w tej części użytkowej
  • kuchnia – usuwanie pleśni i grzybów oraz dezynfekcja powierzchni
  • strych, piwnice i garaże – odstraszenie szkodników i insektów, a także usunięcie grzybów, pleśni oraz  zapachu stęchlizny, spalin lub benzyny

 

Profesjonalne ozonowanie

Ozonowanie mieszkania może być przeprowadzone tylko przez osoby specjalnie do tego przeszkolone, które posiadają wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. Ozon to składnik występujący w stanie naturalnym w atmosferze, jednak zbyt wysokie jego stężenie może być groźne dla zdrowia. W trakcie tego zabiegu, w pokojach nie mogą przebywać ludzie, zwierzęta, ani rośliny. Gaz ulatnia się po około 30 minutach pozostawiając po sobie świeże i natlenione powietrze, które pozytywnie wpływa na samopoczucie użytkowników ozonowanych pomieszczeń.

Zabieg ozonowania składa się z 5 etapów, a mianowicie:

  1. Odpowiedniego przygotowania pomieszczenia przez specjalistów.
  2. Zapewnienia odpowiedniej temperatury, wilgotności i cyrkulacji powietrza.
  3. Właściwego rozstawienia oraz uruchomienia generatorów ozonu.
  4. Monitorowania całego procesu wraz z kontrolą stężenia ozonu w pomieszczeniu.
  5. Redukcji stężenia ozonu, aż do uzyskania bezpiecznego poziomu.

 

Cennik i czas ozonowania pomieszczeń

W 90% przypadków do przeprowadzenia skutecznego ozonowania mieszkania, domu lub biura (pomieszczeń do 100m2) wystarczy od 1 do 3 cykli. W zależności od skali rozwiązywanego problemu, jeden cykl trwa 2-3 godziny.  Całkowity koszt zlecenia uzależniony jest ilości i mocy wykorzystywanych generatorów ozonu. Cena godziny ozonowania waha się w granicach 100-150 zł + VAT. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie, zazwyczaj jest to możliwe już podczas pierwszego kontaktu telefonicznego, czasem niezbędne są bezpłatne oględziny wykonywane przez naszych pracowników terenowych. Większość zleceń realizujemy w ciągu 24h od otrzymania zgłoszenia, pracujemy również w nocy i weekendy.

Ozonowanie w domach i mieszkaniach jest zalecane minimum raz w roku. Jeżeli w domu przebywają zwierzęta lub osoby dotknięte alergią lub astmą, warto tę usługę przeprowadzać częściej. Aby dowiedzieć się więcej o ozonowaniu pokoju i jego aspektach, polecamy zapoznać się z sekcją: Usuwanie alergenów.

Skonsultuj<br> przypadek

Skonsultuj
przypadek

Umów<br> wizytę

Umów
wizytę

Ciesz się<br> nieskazitelną<br>czystością

Ciesz się
nieskazitelną
czystością

Zaufali nam

Siedziba firmy:
ul. Nowogrodzka 50/515
00-695 Warszawa
NIP: 1182021289
REGON: 381204440

Skontaktuj się >>