fbpx

Ozonowanie to ekologiczna forma dezynfekcji pomieszczeń, usuwania nieprzyjemnych zapachów oraz likwidacji bakterii, roztoczy, grzybów i pleśni – kwestii, które nie omijają również domów, mieszkań lub pomieszczeń biurowych. Przebywanie w czystym środowisku jest niezwykle ważne dla zdrowia każdego człowieka, a w szczególności dla dzieci. Układ odpornościowy człowieka rozwija się przez całe życie. W okresie dziecięcym nie jest on jeszcze na tyle rozwinięty, by samodzielnie walczyć z bakteriami, które mogą wyrządzić wiele złego w organizmie malucha. Z tego też powodu, warto sięgnąć po sprawdzoną metodę, jaką jest ozonowanie.

 

KOMUNIKAT:

Szukasz usługi DEZYNFEKCJI pomieszczeń? Przejdź do zakładki > Dezynfekcja < 

Zapewniamy bezpieczeństwo naszym klientom od 2018 roku. Spełniamy wszystkie europejskie normy i standardy m.in: CIOP, WHO, ECDC, GMP/GHP – jesteśmy solidną firmą zatrudniającą ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Każdą dezynfekcję kończymy protokołem powykonawczym oraz stosownym certyfikatem, gwarantującym naszą skuteczność. Zachęcamy do zapoznania się z naszym >RAPORTEM<  na temat dezynfekcji po koronawirusie.

 

Pozytywne aspekty ozonowania 

Ozonowanie pomieszczeń to współcześnie jedna z najskuteczniejszych, a zarazem najmniej inwazyjnych metod dezynfekowania. Działanie to pozwala na usunięciu groźnych dla zdrowia bakterii, wirusów, zarodników grzybów, pleśni oraz alergenów, które znajdują się w każdym domu oraz mieszkaniu. Ogromną zaletą ozonowania jest również usuwanie zapachów takich jak: stęchlizna, dym tytoniowy, pot, spalenizna, zapachy odzwierzęce oraz zapachy farb, klejów czy nawet lakierów. Metoda ta, sprawdza się również w sterylizacji mikrobiologicznej pomieszczeń po chorobach domowników.

Przykładowe zastosowanie ozonowania w domu:
  • sypialnia – usuwanie alergenów takich jak: roztocza, pyłki, grzyby
  • salon – usuwanie zapachu dymu papierosowego, zapachów odzwierzęcych oraz wielu innych wiążących się z funkcjonowaniem w tej części użytkowej
  • kuchnia – usuwanie pleśni i grzybów oraz dezynfekcja powierzchni
  • strych, piwnice i garaże – odstraszenie szkodników i insektów, a także usunięcie grzybów, pleśni oraz  zapachu stęchlizny, spalin lub benzyny

Ozonowanie w domach i mieszkaniach jest zalecane minimum raz w roku. Jeżeli w domu przebywają zwierzęta lub osoby dotknięte alergią lub astmą, warto tę usługę przeprowadzać częściej. Aby dowiedzieć się więcej o ozonowaniu pokoju i jego aspektach, polecamy zapoznać się z sekcją: Usuwanie alergenów.

 

Profesjonalne ozonowanie mieszkania 

Ozonowanie mieszkania może być przeprowadzone tylko przez osoby specjalnie do tego przeszkolone, które posiadają wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. Ozon to składnik występujący w stanie naturalnym w atmosferze, jednak zbyt wysokie jego stężenie może być groźne dla zdrowia. W trakcie tego zabiegu, w pokojach nie mogą przebywać ludzie, zwierzęta, ani rośliny. Gaz ulatnia się po około 30 minutach pozostawiając po sobie świeże i natlenione powietrze, które pozytywnie wpływa na samopoczucie użytkowników ozonowanych pomieszczeń.

Zabieg ozonowania składa się z 5 etapów, a mianowicie:
  1. Odpowiedniego przygotowania pomieszczenia przez specjalistów.
  2. Zapewnienia odpowiedniej temperatury, wilgotności i cyrkulacji powietrza.
  3. Właściwego rozstawienia oraz uruchomienia generatorów ozonu.
  4. Monitorowania całego procesu wraz z kontrolą stężenia ozonu w pomieszczeniu.
  5. Redukcji stężenia ozonu, aż do uzyskania bezpiecznego poziomu.

 

Szukasz kompleksowej usługi ozonowania pomieszczeń?   
Skonsultuj z nami swój przypadek – > Zamów bezpłatną poradę < 

Czyste powietrze w przestrzeni biurowej

Biurka, telefony, komputery i akcesoria biurowe to wręcz idealne miejsca do namnażania się bakterii, wirusów i grzybów. Szczególnie narażone na inwazję drobnoustrojów są osoby pracujące w dużych powierzchniach biurowych typu open-space i korzystające ze sprzętu firmowego obsługiwanego przez wielu innych pracowników. W walce z tym problemem skutecznym rozwiązaniem jest ozonowanie, które nie tylko usuwa drobnoustroje w przestrzeni biurowej, ale i zwalcza alergeny z przewodów wentylacyjnych i klimatyzacji.

 

Cennik i czas ozonowania pomieszczeń

Całkowity koszt zlecenia uzależniony jest od: skali rozwiązywanego problemu, ilości pomieszczeń oraz ich wielkości, ilości i mocy maszyn potrzebnych do prawidłowego wykonania zlecenia.

W 90% przypadków do przeprowadzenia skutecznego ozonowania mieszkania, domu lub biura (pomieszczeń do 100m2) wystarczy jeden kilku godzinny zabieg. .

Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie. Zazwyczaj jest to możliwe już podczas pierwszego kontaktu telefonicznego, czasem niezbędne są bezpłatne oględziny wykonywane przez naszych pracowników terenowych. Większość zleceń realizujemy w ciągu 24h od otrzymania zgłoszenia.

 

Więcej informacji na ten temat:

Niemal 3 tysiące zgłoszeń i dezynfekcja 65.000 m2 powierzchni – kulisy pracy PSG Polska w czasie pandemii koronawirusa

Czym jest ozon i jakie ma właściwości? Czy ozonowanie jest bezpieczne?

Skonsultuj<br> przypadek

Skonsultuj
przypadek

Umów<br> wizytę

Umów
wizytę

Ciesz się<br> nieskazitelną<br>czystością

Ciesz się
nieskazitelną
czystością

Zaufali nam

Siedziba firmy:

PSG Polska
ul. Nowogrodzka 50/515
00-695 Warszawa
NIP: 1182021289
REGON: 381204440
Ubezpieczenie OC: 5 000 000 PLN

Skontaktuj się >>