Troska o czystość w miejscach, w których przebywają dzieci powinna być zachowana na najwyższym poziomie. Miejsca takie jak szkoły, przedszkola i żłobki cechują się dużą różnorodnością, dlatego dzieci są narażone na wiele zagrożeń ze strony bakterii, wirusów, pleśni, grzybów, alergenów lub insektów. W okresie dziecięcym, układ odpornościowy nie jest jeszcze na tyle rozwinięty, by móc samodzielnie walczyć z bakteriami, które znajdują się w środowisku. Z tego też powodu, każda taka placówka powinna się poddać skutecznemu zabiegowi, jakim jest ozonowanie.

Jakie korzyści wiążą się z przeprowadzeniem zabiegu ozonowania?

  • pozwala zapobiec epidemii chorób wśród dzieci – jest to szczególnie ważne w okresie zwiększonej zachorowalności.
  • chroni alergików przed oddziaływaniem alergenów
  • podnosi prestiż placówki wśród rodziców – po każdym zabiegu wystawiamy dedykowany certyfikat zaświadczający o stosowaniu tej ekologicznej metody.

 

Dezynfekcja przedszkola – zalety

Zagrożenia, które zwykle eliminujemy w przedszkolach i domach dziecka to między innymi: grypa, odra, szkarlatyna, paciorkowiec, świerzb, wszy i legionella (choroba brudnych rąk). Profesjonalna dezynfekcja może się odbyć na kilka sposobów. W zależności od specyfiki problemu, metody dobieramy indywidualne pod konkretny przypadek.

Dzięki korzystaniu z usług dostępnych w naszej ofercie, rodzice oraz wychowawcy obserwują znaczny spadek zachorowań oraz infekcji u swoich podopiecznych. Z tego też względu, w trosce o najmłodszych zaleca się wykonywanie okresowych zabiegów ozonowania przedszkoli. Ozonowanie zapewnia bezpieczne i  czyste bakteriologicznie pomieszczenia w całej placówce – bez roztoczy, wirusów, bakterii oraz grzybów.

 

Profesjonalna firma = Profesjonalna opieka

Decydując się na przeprowadzenie ozonowania w przedszkolu, pierwszy zabieg otrzymają Państwo na preferencyjnych warunkach. Warto również zapytać o nasz autorski program ochrony przed drobnoustrojami i alerganami.

Każda placówka przystępująca do programu objęta jest stałą opieką przed zagrożeniami biologicznymi i chemicznymi. Oprócz systematycznie wykonywanych zabiegów prewencyjnych:

  • regularnie monitorujemy jakość powietrza na obecność grzybów, pleśni i formaldehydów,
  • zabezpieczamy wyposażenie przedszkola przed rozwojem roztoczy kurzu domowego, specjalnym preparatem przebadanym klinicznie,
  • dezynfekujemy zabawki,
  • pierzemy wykładziny,
  • wykonujemy inspekcje wentylacji i klimatyzacji.

Ponad to dla każdego obiektu wystawiamy stosowny certyfikat oraz wspieramy ciało pedagogiczne ekspercką wiedza w edukacji ich podopiecznych.  Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwości wdrożeniu programu w Twojej placówce?

Zapytaj o szczegóły programu naszych konsultantów. 

 

Zobacz również:

Ochrona dzieci przed pasożytami i alergenami – świerzb, wszawica, owsica

Usuwanie alergenów i roztoczy

Czym jest ozon i jakie ma właściwości? Czy ozonowanie jest bezpieczne?